18. ročník ART ECON Středoškolského poháru

26. září 2024 | Aktuality

Na karlštejnském golfovém hřišti se v úterý 24. září 2024 konal již 18. ročník ART ECON Středoškolského poháru, který přivítal 18 týmů a 11 jednotlivců z celé České republiky. Bohužel tři družstva se musela omluvit v den konání soutěže. Patronem tohoto ročníku byl Matěj Ruppert, frontman skupiny Monkey Business, který provedl slavnostní odpal zlatým putterem, darovaným španělským králem Juanem. Navzdory rannímu dešti bylo po zbytek dne slunečné počasí, avšak s typickým karlštejnským větrem, což přidalo na náročnosti hřiště.

Vítězný Putovní pohár si na rok odvezlo družstvo Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových z Ostravy ve složení Barbora a Tereza Kamradkovy a Mikuláš Vojtěšek. S celkovým skóre 134, tedy 10 pod par, dominovali soutěži. Papírově byli favority díky průměrnému HDC +2,9, což se potvrdilo jejich vynikajícími výsledky. Na druhém místě skončilo družstvo Gymnázia Duhovka, které mělo těžké chvíle na posledních dvou jamkách, ale stříbro udrželi o jednu ránu. Třetí místo obsadili favorité z Gymnázia Oty Pavla z Prahy 5, kteří se i v minulosti umístili na předních příčkách.

V soutěži jednotlivců zvítězil Matouš Zach z Gymnázia Oty Pavla, který v rozstřelu porazil Lauru Mizlerovou z Gymnázia Jaroslava Seiferta. Zach dosáhl vítězství birdíkem na první jamce rozstřelu. Loňští vítězové z Gymnázia Jana Palacha z Prahy 1, letos bez svého tahouna Timoteje Formánka, skončili na pátém místě.

Akci zorganizovala společnost Ingolf ve spolupráci s Českou golfovou federací a ART ECON Gymnáziem a Střední odbornou školou Praha. Hlavním partnerem akce byla Česká podnikatelská pojišťovna, mezi dalšími přispěvateli byla PGA Česká republika.